1. krok:Vyberte si toho pravého realitního makléře

key-2114455_960_720

Proč byste měli mít svého makléře?

Je to tak jednoduché! Když Vás bolí zub, jdete k zubaři. Když se Vám pokazí auto, jdete k automechanikovi. Když potřebujete ostříhat, navštívíte svojí kadeřnici.  A to samé platí i u prodeje nemovitostí  – oslovte odborníka. Ano, můžete dát na různé servery inzerát na prodej své nemovitosti. Ale co se stane? Spustí se smršť telefonátu a téměř všechny budou od realitních makléřů. Tak to prostě funguje. Důsledkem je naprostá ztráta času a ve finále  z toho budete znechucení. Nebo si řeknete, že míváte ve schránce spoustu letáků, typu – hledám byt na této ulici atd. Opět se většinou za tímto číslem schovává realitní makléř.

Výstřižek

I tak to může vypadat letáček od RK

Je nutné si také  uvědomit, že prodej nemovitosti není zcela jednoduchý proces. Ve většině případů se jedná o jediný a celoživotní majetek. Nehazardujte proto se svým majetkem a svěřte ho do rukou profesionálů.  Nabízí se ale zásadní otázka.  Jak si vybrat v „džungli“ realitních makléřů toho pravého?

Zde je několik typů:

  •  makléř musí přijít na schůzku včas
  • musí být upravený a slušně oblečený
  • musí projevovat zájem o Vás a Vaší nemovitost
  • musí zjistit Vaše přání a potřeby, vyjít Vám maximálně vstříc
  • musí kvalifikovaně odpovědět na Vaše dotazy
  • musí Vám představit marketingový plán prodeje Vaší nemovitosti
  • přečtete si reference o makléři , jaké nemovitosti prodal, jak pracuje s klienty

To je pouze část toho, co by měl makléř splňovat. V  neposlední radě Vám makléř musí být sympatický, budete s ním po nějakou dobu v kontaktu.

Nezapomeňte si prověřit i realitní kancelář. Kde sídlí, jak dlouho funguje, kde všude inzeruje, jaké má finanční zázemí, kolik makléřů v ní pracuje, atd.

 

Pro prodej své nemovitosti si vyberte silného a spolehlivého partnera, ať nešlápnete vedle.

DSCN0398

Telefon

+420 775 674 541

E-mail

anna.mackova@century21.cz

Facebook

Anna Macková - realitní makléř

Komentáře