Uzávěrka ulice Lidická

2

Při letních procházkách Brnem jste si jistě všimli, že v Brně i jeho okolí se opravuje spousta silnic. Jednou z nich je i ulice Lidická. Od 06.07.2015 je ulice uzavřená a to konkrétně jízdný pruh ve směru z centra. Proč?

Důvodem uzavírky ulice Lidická je výměna parovodů.  Ulici můžete objet přes Kounicova – Kotlářska nebo Veveří. Konec prací je naplánován na 30.11.2015.Tak snad to stihnou podle plánu a my si nebudeme muset dál komplikovat život objížďkami.

Do té doby se řidiči i chodci musí vyzbrojit velkou dávkou trpělivosti. Jedině cestující MHD seobávat zpoždění nemusí, tramvaje i autobusy můžou projet po kolejích. Někteří řidiči osobních automobilů však zákaz vjezd nerespektují a ulici projíždějí. Ale pozor! Dopouštějí se přestupku, který trestá jako každý jiný, tak ať vaše peněženka neutrpí újmu.

12

 

A na závěr trochu historie:

25.09.1946 dostala ulice svůj dosavadní název – Lidická. Nese jméno vypálené české obce Lidice. Tato obec byla 10.června 1942 nacisti zničena jako odvetná akce za atentát na říšského protektora Reinharda Heydricha. Mezi významné stavby patří: Palác J.Bergla, Městské divadlo Brno, Hotel Slovan, Blahoslavův dům.

Máte k této ulici více informací, příhody či dokonce dobové fotografie?

Podělte se.

Telefon

+420 775 674 541

E-mail

anna.mackova@century21.cz

Facebook

Anna Macková - realitní makléř

Komentáře