Stavba brněnského velkého městského okruhu pokračuje

městský okruh

Letos by podle všeho měly začít další stavební práce na velkém městském okruhu v Brně. Na 4 pruhy se rozšíří Žabovřeská ulice, na níž jsou práce již v provozu. Od Tomkova náměstí po ulici Rokytovu se začne stavět během tohoto roku. Stavbou těchto úseků by se měla zlepšit situace na Svatoplukově ulici a na křižovatce v Židenicích. S těmito informacemi přišla mluvčí ředitelství silnic a dálnic Nina Ledvinová.

V ulici Žabovřeské už začaly přípravné práce. Povede tudy náhradní silnice, která bude sloužit i pro tramvajové linky. Dělníci ale ještě nemají stavební povolení. Nemají ho především z důvodu, že se proti tomu ohradil spolek Voda z Tetčic. Díky tomu ani zatím nevíme, kdy a jak bude omezena doprava a další potřebné informace.

V druhé polovině roku 2020, bychom mohli očekávat dokončení první části stavby a zhruba v roce 2023 by mohla být dokončena část následující. Letos se snad podaří i zrekonstruovat most, který vede do Bystrce. To bude znamenat velké omezení nejenom pro řidiče.

Okolo Tomkova náměstí začnou práce zhruba na podzim. Auta pojedou od Husovického tunelu přes Tomkovo náměstí až po Vinohrady. Povede to až k ulici Rokytova. To vše ale může začít, až budou hotovy stavby v okolí. Například musí být dokončena oprava Zábrdovického mostu. Až stavba konečně začne, potrvá zhruba 2 a půl roku.

Od roku 2021 by nás také mělo čekat rozšíření dálnice D1. Dálnice D1 by nově měla mít 6 pruhů. To určitě všichni řidiči z důvodu velké vytíženosti této dálnice uvítají. Šestipruh bude mezi 199. a 201. kilometrem.

Čerpáno z:

https://bit.ly/2FwCCaD

https://bit.ly/2st558J

Telefon

+420 775 674 541

E-mail

anna.mackova@century21.cz

Facebook

Anna Macková - realitní makléř

Komentáře