Rezidentní parkování začne v centru Brna fungovat od září

parking-825371_960_720

Brněnský magistrát po několik let trvajících debatách zahájil reálné kroky ke spuštění první etapy rezidentního parkování. Na úřední desce zveřejnil záměr změny značení v historickém centru města. Nerezidenti v něm budou moct stát pouze ve všední dny mezi 06:00 a 08:00 a o víkendech, v ostatní dobu bude stání vyhrazené pouze rezidentům. Spuštění se předpokládá od 1. září.

Ceník rezidenčních karet by měli schválit radní ještě během května. Zároveň se chystá na vjezdech do centra města umístění zákazových značek a vjezd bude povolený pouze držitelům povolenek vystavených magistrátem.

Všichni ostatní budou parkovat buď v parkovacích domech na okraji historického centra či v oblasti mezi ulicemi Rooseveltova, Benešova a Koliště či u nádraží. Historické centrum je ohraničené ulicemi Husova, Nádražní, Benešova, Koliště, Moravské náměstí a Žerotínovo náměstí. Mimo tento prostor se ještě jedná o ulici Dornych a Komenského náměstí.

Kdy a jak se rozšíří rezidentní parkování do dalších částí města, není dosud jasné. O zavedení tohoto systému usilovalo současné i minulé vedení radnice.

Telefon

+420 775 674 541

E-mail

anna.mackova@century21.cz

Facebook

Anna Macková - realitní makléř

Komentáře