Brněnské městské části

Pokud bydlíte v Brně, bydlíte v jedné z řady městských částí. Některé městské části mohou být považovány za lukrativnější, na jiné je zase nahlíženo skrz prsty (ať už je to způsobeno např. vyšší průmyslovou zátěží v dané oblasti nebo špatnou občanskou vybaveností). Na základě zkušeností však mohu říct, že pokud někdo dlouhodobě žije v jedné městské části, většinou si nové bydlení hledá opět  ve stejné lokalitě. Má tam své přátele, zná dobře okolí, prostě je tam doma. Trochu jsem pátrala, a zjistila jsem, že Brno se na městské části, tak jak je známe nyní, rozdělilo až v roce 1990 a to konkrétně na 29 městských částí. Těchto 29 městských částí je dále rozděleno do 48 katastrálních území. Tak schválně, dokážete všechny městské části vyjmenovat?  Pokud ano, tak jste úžasní a znáte perfektně město, ve kterém žijete. Pro vás ostatní, kteří váháte, tady jsou:

 1. Brno-Bohunice
 2. Brno-Bosonohy
 3. Brno-Bystrc
 4. Brno-Černovice
 5. Brno-Chrlice
 6. Brno-Ivanovice
 7. Brno-Jehnice
 8. Brno-jih
 9. Brno-Jundrov
 10. Brno-Kníničky
 11. Brno-Kohoutovice
 12. Brno-Komín
 13. Brno-Královo Pole
 14. Brno-Líšeň
 15. Brno-Maloměřice a Obřany
 16. Brno-Medlánky
 17. Brno-Nový Lískovec
 18. Brno-Ořešín
 19. Brno-Řečkovice a Mokrá Hora
 20. Brno-sever
 21. Brno-Slatina
 22. Brno-Starý Lískovec
 23. Brno-střed
 24. Brno-Tuřany
 25. Brno-Útěchov
 26. Brno-Vinohrady
 27. Brno-Žabovřesky
 28. Brno-Žebětín
 29. Brno-Židenice

Od roku 1976 do roku 1990 se Brno dělilo na pět obvodních národních výborů. A co bylo ještě předtím? No, to bychom se dostali už hodně do historie a tento článek by neměl konce.

V dalších článcích se budu věnovat jednotlivým městským částem. Zhodnotím pro vás jejich plusy a mínusy a možná i cenové hladiny nemovitostí, které se tam prodávají.. A pokud poskytnu inspiraci těm z vás, kdo si pohrávají s myšlenkou o zásadnější změně adresy trvalého bydliště, budu jenom ráda.

Napište mi, v čem je nejlepší právě ta vaše městská část a proč byste se z ní nikam nechtěli přestěhovat. Možná tím pomůžete v rozhodování někomu dalšímu, kdo hledá to nejlepší místo pro bydlení.

Moc se těším na Vaše postřehy a příběhy. Pokud pošlete i dobové fotografie, budu moc ráda. Pamětníci si osvěží své vzpomínky a mládí, mladí uvidí, jaké to bývalo kdysi.

+420 775 674 541
anna.mackova@century21.cz

Anna Macková

+420 775 674 541
anna.mackova@century21.cz

Anna Macková

Komentáře