Koupě nového bydlení financovaného prodejem stávajícího? Nic není nemožné.

Rozrůstá se vám rodina? Chcete mít svůj vlastní klid v domku se zahrádkou? Nebo se už prostě ve svém bytě necítíte a potřebujete změnu? Rádi byste si koupili nový dům či byt a financovali ho prodejem stávajícího? Jak to ale udělat, abyste se mohli nastěhovat do nového a zaplatit jej až po prodeji stávajícího? Pravděpodobně nenarazíte na někoho tak vstřícného, aby vám jen tak „půjčil“ svůj byt nebo dům a vy byste mu jej zaplatili až za několik měsíců.

Nebojte, nic není neřešitelné a tato situace má dokonce tři možnosti řešení.

Nejjednodušším a také nejvýhodnějším řešením je pronájem. Tato možnost má hned několik výhod:

  • Vaše nemovitost se prodá mnohem lépe, když bude uklizená a připravená k prodeji.
  • Získáte čas na hledání nové nemovitosti.
  • Z prodeje své nemovitosti budete mít k dispozici hotovost, při čemž získáte dobrou pozici pro nákup. Prodávající mnohem raději prodají svou nemovitost někomu, kdo má okamžitě peníze k dispozici.

Snad jedinou nevýhodou je, že se budete muset 2x stěhovat. Ale i to se dá zvládnout. Existují firmy, které vám za úplatu pronajmou sklady s unikátním přístupovým kódem, abyste si své zabalené věci mohli uskladnit do doby, než se přestěhujete do svého.

Další možností je krátkodobá hypotéka tzn., že zastavíte svoji nemovitost a okamžitě máte k dispozici hotovost pro nákup nového bydlení. Ovšem nevýhodou je, že nemovitost prodáváte za provozu, což je nepohodlné a někdy i komplikované. Další nevýhodou je, že ani tato hypotéka není zadarmo a budete muset bance uhradit úroky.

Pokud je vaše nemovitost vhodná k pronájmu, pak je možné využít ještě třetího řešení a to prodat nemovitost investorovi. S investorem sepíšete nájemní smlouvu a on vás nechá v nemovitosti dále bydlet. Výhodné je to pro obě strany, on nemusí shánět nájemníky a vy se nemusíte nikam stěhovat.

Zdroj: https://bit.ly/2GMgyXV

+420 775 674 541
anna.mackova@century21.cz

Anna Macková

+420 775 674 541
anna.mackova@century21.cz

Anna Macková

Komentáře