4. Krok: Prohlídky s kupujícími

dining-room-1158266_960_720

Když jsme se již všechno vysvětlili, domluvili se na postupu prodeje, nemovitost nachystali na focení a taky udělali nádherné fotografie a video prohlídku, je čas na prohlídky. Potencionální klienty získám z různých zdrojů (realitní servery, evidovaní klienti z naší databáze, spolupráce s kolegy jiných realitních kanceláří).  Od potencionálních zájemců se snažím získat maximum informací. Někdy se totiž stává, že klient dobře nepřečte některé informace o bytě, jako je např. průchozí pokoj, přízemí a jiné. Pak dochází ke zbytečným prohlídkám. V neposlední řadě se ptám na možnost financování. Samozřejmě jím nabídnu i služby našeho finančního poradce. Prohlídky plánuji tak, aby na sebe navazovaly a to nejen z důvodu úspory času, ale také proto, že se tím zvyšuje zájem o danou nemovitost.

Vy jako majitelé máte uhorkytaké „pár povinností“. Nyní je potřeba nachystat nemovitost k prohlídkám, nemusíte upravovat nemovitost tak, jak na focení, ale určitě je potřeba udělat několik úkonu. Běžný úklid, umýt nebo sklidit špinavé nádobí, odklidit prádlo ze sušáku, kalhotky či ponožky z radiátorů. Možná se Vám to zdá nesmyslné,  co teď píši, ale i toto se stává. Také není zrovna vhodné těsně před prohlídkou si dělat např. topinky s česnekem.

coffee-1572743_960_720

Stalo se mi, že mi majitel otevřel dveře pouze v trenýrkách, sice čistých, ale hodně oblíbených.  Ani toto není zrovna vhodné. Pokud máte doma pejska,  bylo by vhodné, aby na dobu prohlídek nebyl doma. Roztomilí domácí mazlíčci totiž rozptylují kupující . Vyvětrejte, odtáhněte závěsy či žaluzie, pusťte dovnitř sluníčko.  A když je večer nebo venku pochmurné počasí, zapněte světla. Uvařte kávu, ať voní po celém bytě, zapalte svíčky, byt zlehka provoňte. Vytvořte pro klienty skvělou domácí atmosféru.

Telefon

+420 775 674 541

E-mail

anna.mackova@century21.cz

Facebook

Anna Macková - realitní makléř

Komentáře